İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
MARDİN
Mardin Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

AFET FARKINDALIK EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR. 11 Nisan 2018
foto
Kamu ve Özel Kuruluşlar ile okullarda başlatılan "Afet Farkındalık Eğitim ve Tatbikatları"na devam ediliyor. Yıl sonuna kadar 40.000 kişiye verilmesi amaçlanan eğitimlerde, bugüne kadar 9.000 kişiye eğitim verilmiştir.
[Devamı]
MARDİN AFET MÜDAHALE PLANI MASABAŞI TATBİKATI BAŞLADI. 11 Nisan 2018
foto
MARDİN Afet Müdahale Planı Hizmet Grupları 2018 Masabaşı Tatbikatı 10 Nisan'da başladı. Tatbikat 30 Nisan 2018 günü tüm Hizmet Gruplarının katılacağı genel tatbikat ile tamamlanacaktır.
[Devamı]
ILISU BARAJINDA BOĞULAN KIZIN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI 13 Mart 2018
foto
04 Mart 2018 günü Ilısu Barajında boğulan kızın cansız bedeni ekiplerimizce yapılan arama ve tarama çalışmaları sonucu 9 gün sonra Şırnak’ın Güçlükonak ilçesinden geçen Dicle Nehrinde bulundu. Müdürlüğümüz koordinesinde yapılan arama çalışmalarına Mardin, Diyarbakır, Batman Şırnak ekiplerinin yanı sıra Emniyet Genel Müdürlüğünden gelen dalgıçlar da destek verdi.
[Devamı]
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ 08 Mart 2018
foto
İl Müdürümüz, Müdürlüğümüzün bayan personellerinin "8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ"nü kutladı.
[Devamı]
1-7 MART DEPREM HAFTASI KAPSAMINDA TAHLİYE TATBİKATLARI VE EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR. 06 Mart 2018
foto
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Midyat Aziz Sancar Kız Öğrenci Yurdu'nda yangın ve deprem tatbikatı yapıldı. Mardin İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü tarafından, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Midyat Aziz Sancar Kız Öğrenci Yurdu'nda yangın ve deprem tatbikatı yapıldı. İl Müdürlüğümüz personelleri tarafından yurt öğrenci ve çalışanlarına sunum eşliğinde " yangın ve deprem " konulu eğitim verilmesinin ardından tahliye tatbikatı gerçekleştirildi. Toplumun yangına depreme karşı dirençli bir topluma dönüşmesi için farkındalık ve duyarlılığı artırmak ve güncel tutmak amacıyla eğitim ve tatbikatlar devam edecektir. http://www.mardinnethaber.com/index.php?istek=hd&hid=9827
[Devamı]
1-7 MART DEPREM HAFTASI ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR 05 Mart 2018
foto
1-7 MART DEPREM HAFTASI KAPSAMINDA TAHLİYE TATBİKATI, TANITIM ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
[Devamı]
28 ŞUBAT SİVİL SAVUNMA GÜNÜ VE 1-7 MART DEPREM HAFTASI 28 Şubat 2018
foto
28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası münasebetiyle, İlimiz Valisi Sayın Mustafa YAMAN ve Vali Yardımcımız Sayın Mehmet USLU; İl Müdürümüz Sayın Davut ESEN ve personelini makamında kabul etti.
[Devamı]
AFET FARKINDALIK BİLİNÇLENDİRME EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR. 16 Şubat 2018
foto
Yıl sonuna kadar 40.000 öğretmen ve öğrenciye verilmesi hedeflenen "AFET FARKINDALIK BİLİNÇLENDİRME EĞİTİMİ" kapsamında eğitimlerde bu güne kadar 2.320 öğretmen ve öğrenciye ulaşılmıştır. Okulların yaz tatiline girmesiyle birlikte aynı eğitimlere resmi ve özel kurumlarda devam edilmesi planlanmaktadır.
[Devamı]
Araç Teslim Törenimiz, Başbakanımız Sn. Yıldırım’ın Katılımlarıyla Yapıldı 22 Ocak 2018
foto
Başbakanımız Binali Yıldırım’ın katılımıyla 80 adet 4x4 arazi aracı, 8 orta büyüklükte taşıma aracı ve 11 mobil kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer tehlikeli madde dekontaminasyon aracının teslim töreni AFAD yerleşkesinde gerçekleştirildi.
[Devamı]
DAĞDA ARAMA KURTARMA TATBİKATI 2. ETAP 12 Ocak 2018
foto
İlimiz Afet Müdahale Planı, Arama ve Kurtarma Hizmet Grubu planı çerçevesinde "Dağda Arama ve Kurtarma Eğitimi ve Tatbikatlarının 2. Etabı" icra edildi.
[Devamı]
Sayfalar: 12345