İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
MARDİN
Mardin Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

32 Ülkeden 60 Gazeteci AFAD’ ı Ziyaret Etti 23 Haziran 2017
foto
Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ile AFAD arasında imzalanan, AFAD faaliyetlerinin uluslararası kamuoyuna daha iyi duyurulmasını amaçlayan protokol çerçevesinde 32 ülkeden 60 yabancı basın mensubu AFAD’ı ziyaret ettiler. Ziyarette Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdür Yardımcısı Sn. Şimal Bulguroğlu, Başbakan Yardımcılığı Basın Müşaviri Sn. Faruk Demirel ve ilgili daire başkanları da hazır bulundular.
[Devamı]
En Cömert Ülke Yine Türkiye 23 Haziran 2017
foto
Yardım bekleyen ülkeden, “yardımı beklenen” ülke konumuna gelen Türkiye, bugün açıklanan Küresel İnsani Yardım 2017 Raporu’na göre geçen yıl 6 milyar ABD dolarlık insani yardım yaparak 6,3 milyar dolarlık yardım yapan ABD’nin ardından en çok uluslararası insani yardım yapan ikinci ülke oldu.
[Devamı]
AFAD Başkanı Sn. Halis Bilden' in 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Mesajı 23 Haziran 2017
foto
2017 itibarıyla dünyada 63 milyondan fazla insan, savaş, çatışma ve felaketler yüzünden mülteci statüsünde evlerinden, yurtlarından edilmiş durumda. 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana en büyük toplu insan hareketi ve mülteci kriziyle karşı karşıyayız. Türkiye, 2011 yılında patlak veren Suriye Krizi’nin ilk gününden itibaren AFAD koordinasyonunda dünyaya örnek teşkil edecek bir tavır sergiledi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla “Açık Kapı” politikası uygulandı. Savaşlardan, yıkımdan kaçan üç milyondan fazla Suriyeli mazluma Türkiye Cumhuriyeti kucak açtı.
[Devamı]
MARDİN AFAD'TA İFTAR YEMEĞİ 16 Haziran 2017
foto
İl Müdürlüğümüz personeli 15.06.2017 tarihinde İl Müdürümüz Sayın Davut ESEN tarafından tertip edilen iftar yemeğine katıldı.
[Devamı]
Mardin Valilik Binası (Hükümet Konağı) 2017 Sivil Savunma Servisleri Eğitimi ve Tatbikatları Yapıldı. 26 Mayıs 2017
foto
Müdürlüğümüz personelleri tarafından verilen eğitim ve tatbikata Hükümet Konağında bulunan birimlerin ilgili görevli personelleri katıldı. Valilik toplantı salonunda verilen teorik bilgilerin ardından Hükümet Konağı bahçesinde yangın söndürme tatbikatı ile eğitim tamamlandı.
[Devamı]
TAMP MASABAŞI TATBİKATI İCRA EDİLDİ. 26 Nisan 2017
foto
İlimizde 25.04.2017 tarihinde Türkiye Afet Müdahale Planı çerçevesinde Valilik Nişli Toplantı Salonunda; Vali Yardımcımız Sayın Ali İkram TUNA Başkanlığında, İl Müdürümüz Sayın Davut ESEN koordinatörlüğünde Ana Çözüm Ortağı ve Destek Çözüm Ortağı olan Kurum, Kuruluş ve STK. yöneticileri ile Plan sorumlularının katıldığı TAMP MASABAŞI Tatbikatı icra edildi. Tatbikat sonucunda Ana Çözüm ortakları ile Destek Çözüm Ortakları arasındaki koordinasyon ve iletişim Üst seviyeye taşınmış oldu.
[Devamı]
AYDES BİLGİLENDİRME TOPLANTISI 10 Nisan 2017
foto
AYDES BİLGİLENDİRME TOPLANTISI ANKARA İLİNDE 81 İLİN KATILIMI İLE YAPILDI. BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA, İLİMİZDEN İL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN DAVUT ESEN İLE PLANLAMA VE ZARAR AZALTMA ŞUBE MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ORHAN AKYOL KATILDI.
[Devamı]
CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN MARDİN'DE 31 Mart 2017
foto
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN toplu açılış törenine katılmak üzere 30 Mart 2017 günü Mardin'i ziyaret etti. Ziyaret münasebetiyle İl Müdürlüğümüzden 4 araç 15 personel, Gaziantep İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden 1 araç 3 personel ve Diyarbakır İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden 2 araç 7 personel görev aldı.
[Devamı]
MARDİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDA GÖREV YAPAN SİVİL SAVUNMA UZMANI VEDAT TURAN EMEKLİ OLDU. 27 Mart 2017
foto
Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığında Sivil Savunma Uzmanı olarak görev yapan Vedat TURAN emekliye ayrıldı. 1986 yılında Adalet Bakanlığında göreve başlayan ve daha sonra sırasıyla Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlıklarında görev alan Vedat TURAN Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı Sivil Savunma Uzmanlığını yürütmekte iken emekliye ayrıldı.
[Devamı]
Okullardaki Temel Afet Bilinci Eğitimleri Sürüyor 07 Mart 2017
foto
1-7 Mart Deprem Haftası Etkinlikleri kapsamında okullardaki Temel Afet Bilinci Eğitimlerimiz devam etmektedir. İlimiz Artuklu İlçesinde bulunan Fen Lisesinde öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla afet öncesi, sırası ve sonrasında bilgi ve davranış becerilerinin arttırılması amacıyla Temel Afet Bilinci eğitimi verildi.
[Devamı]
Sayfalar: 123