İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
MARDİN
Mardin Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

DAĞDA ARAMA KURTARMA TATBİKATI 2. ETAP 12 Ocak 2018
foto
İlimiz Afet Müdahale Planı, Arama ve Kurtarma Hizmet Grubu planı çerçevesinde "Dağda Arama ve Kurtarma Eğitimi ve Tatbikatlarının 2. Etabı" icra edildi.
[Devamı]
ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİNE EĞİTİM VERİLDİ. 09 Ocak 2018
foto
İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU‘ nun talimatları doğrultusunda Ülkemiz genelinde görev yapan tüm güvenlik görevlilerine bilgi, beceri ve tecrübe kazandırılması ile sunulan güvenlik hizmetlerinin kalitesinin artırılması amacıyla verilecek derslere Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) ile yapılan görüşme neticesinde illerimizde yapılacak eğitime dahil olmaları sağlanmıştır.
[Devamı]
DAĞDA ARAMA VE KURTARMA TATBİKATI 09 Ocak 2018
foto
İlimiz Afet Müdahale Planı, Arama ve Kurtarma Hizmet Grubu planı çerçevesinde "Dağda Arama ve Kurtarma Eğitimi ve Tatbikatlarının 1. Etabı" icra edildi.
[Devamı]
İlimizde Karla Mücadele Toplantısı Yapıldı. 16 Aralık 2017
foto
Valiliğimiz Nişli toplantı salonunda Kamu kurumlarının katılımı, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Davut ESEN'in koordinatörlüğünde ve Vali Yardımcımız Bahattin ÇELİK' in Başkanlığında 15.12.2017 tarihinde yapıldı. Toplantıda karla mücadelede alınacak tedbirler ve önceden yapılması gereken hazırlıklar görüşüldü.
[Devamı]
ŞIRNAK MADEN OCAĞINDA KURTARMA ÇALIŞMALARI 05 Aralık 2017
foto
04.12.2017 tarihinde Şırnak Araköy de bulunan maden ocağında kuyuda boğulan 3 kişinin, kurtarma çalışmalarına İlimiz Arama ve Kurtarma Ekibininde katıldığı çalışma sonucu; 70 metre derinlikte boğulan 3 vatandaşımızın 2 sinin cansız bedenini ekibimiz çıkardı.
[Devamı]
Başbakanlık AFAD 81 ilimizin müdürleriyle istişare toplantısı yaptı. 05 Aralık 2017
foto
81 ilimizin müdürleriyle BAŞBAKANLIK AFET VE ACİL DURUM YÖNETİMİ BAŞKANLIĞINDA gerçekleştirilen ve 2 gün süren İstişare Toplantısı sona erdi.
[Devamı]
Arakan'a # Sahip Çık 01 Kasım 2017
Myanmar’ın Arakan Eyaletinde yaşanan çatışmalar nedeniyle yerlerinden edilen ve Bangladeş'e sığınan Arakan Müslümanlarının barınma, gıda, hijyen gibi insani yardım ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla AFAD, Türk Kızılayı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğiyle arakanasahipcik.org adresinden ulaşılabilecek bir yardım kampanyası başlatılmıştır.
[Devamı]
13 Ekim Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü Kutlu olsun. 17 Ekim 2017
foto
13 Ekim Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü Etkinlikleri, yapılan eğitimler ve tatbikatlarla Afetlere karşı farkındalık yaratılmaya devam ediliyor.
[Devamı]
Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ: “Arakan İçin Yeni Bir Yardım Kampanyası Başlatacağız” 12 Eylül 2017
foto
Başbakan Yardımcımız Sn. Prof. Dr. Recep Akdağ, AFAD Başkanı Sn. Dr. Mehmet Güllüoğlu ve Türk Kızılayı Genel Başkanı Sn. Kerem Kınık, Arakan'a yapılacak yardımları bir basın toplantısıyla duyurdu. AFAD Başkanlığı'nda yapılan toplantıda Türkiye'nin, insanlığın vicdanı olduğunu vurgulayan Sn. Akdağ, "Kızılay ile Sağlık Bakanlığı, Diyanet Vakfı başta olmak üzere sivil toplumla beraber ciddi bir kampanya başlatacağız. Bir taraftan hükümetimizin kaynakları bir taraftan Arakan için daha önce yaşadığımız gibi Türk milletinin cömert tavrıyla oluşturduğumuz finans kaynaklarıyla Arakanlı kardeşlerimize yardım elimizi bir kez daha uzatacağız. Türkiye, bu konularda insanlığın vicdanı olmuştur ve böyle olmaya da devam edecek. Bu, bizim inançlarımızın ve var oluşumuzun bir gereği" diye konuştu. ...
[Devamı]
AK Parti İnsan Hakları Komisyonu Başkanı ve AFAD Başkan Yardımcısı 'Suriyeli ve Iraklı ' Sığınmacıların bayramını kutladı. 05 Eylül 2017
foto
AK Parti İnsan Hakları Komisyon Başkanı ve İstanbul Milletvekili Dr. Ravza Kavakçı Kan ve AFAD Başkan Yardımcısı Fatih ÖZER, Mardin’in Midyat ilçesinde bulunan Geçici Barınma Merkezinde bulunan 'Suriyeli ve Iraklı Ezidi' sığınmacıların bayramını kutladı.
[Devamı]
Sayfalar: 1234