İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Mardin Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
 
RSS

Haberler

KAYIP KADIN BULUNDU 15 Ağustos 2018
foto
ilimiz Nusaybin ilcesi Büyükkardes köyünde (mahallesi) 14 Agustos 2018 günü kaybolan 85 yasindaki alzheimer hastasi yasli kadini ekibimiz bir gün sonra vefat etmis halde buldu.
[Devamı]
MARMARA DEPREMİNİ ANMA ETKİNLİKLERİ 07 Ağustos 2018
foto
17 Ağustos 1999 Marmara Depremini anma etkinlikleri kapsamında Ağustos ayı boyunca gece eğitimleri devam edecektir. Eğitim ve anma etkinliklerine arama ve kurtarma ekibimiz ile kamu ve özel kurum ve kuruluşların güvenlik personeli katılmaktadır
[Devamı]
ÖZEL GÜVENLİK PERSONELİNE AFET FARKINDALIK EĞİTİMİ 30 Temmuz 2018
foto
İlimiz ve bağlı ilçelerimizde görev yapan özel ve Kamu kurumlarında görevli Özel Güvenlik Personeline “Afet Farkındalık Eğitimi” veriliyor. 16 Temmuzda başlayan eğitimlerin, Ağustos ayının sonunda tamamlanması planlanmaktadır. Eğitimler sonunda tüm özel güvelik personelinin afet olaylarına müdahale konusunda bilgilendirilmeleri hedeflenmektedir.
[Devamı]
MARDİN AFAD olarak demokrasi şehitlerini unutmadık, unutturmayacağız. 15 Temmuz Demokrasi nöbetindeydik. 19 Temmuz 2018
foto
MARDİN AFAD olarak demokrasi şehitlerini unutmadık, unutturmayacağız. 15 Temmuz Demokrasi nöbetindeydik.
[Devamı]
MARDİN Devlet Hastanesinde KBRN tatbikatı. 02 Temmuz 2018
foto
Mardin Afet Müdahale Planı (TAMP) yıllık eğitimleri kapsamında Mardin Devlet Hastanesinde MARDİN AFAD ekipleri, UMKE, 112 ve İtfaiye ile ortaklaşa KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik, Nükleer) tatbikatı icra etti. Tatbikatta KBRN ile temas eden şahısların kurtarılması ve KBRN bulaşmış yerlerin dekontamisyonu yapıldı.
[Devamı]
"Filistin'e Umut Ol" İnsani Yardım Kampanyası Başladı 18 Mayıs 2018
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda Filistin halkının sıkıntılarının hafifletilmesi için gerekli her türlü yardım ve desteğin sağlanması amacıyla yardım kampanyası başlatıldı. 18.05.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan "Filistin İnsani Yardım Kampanyası"na ilişkin Başbakanlık Genelgesi
[Devamı]
Mahsur kalan işçileri AFAD ekipleri kurtardı 18 Mayıs 2018
foto
Mardin'in Artuklu ilçesinde yağış taşkına neden oldu, bir iş yerinde mahsur kalan işçiler AFAD ekiplerince kurtarıldı. Mardin Artuklu'da şiddetli yağış taşkınına neden oldu. İlçe genelinde etkisini sürdüren yağış dere yataklarında taşkına yol açtı, Mardin-Diyarbakır karayolunda bir tekstil fabrikasının önünde su birikti.
[Devamı]
İLKBAHAR YAĞIŞLARI SU BASKINLARINA NEDEN OLDU. 16 Mayıs 2018
foto
10-15 Mayıs 2018 tarihleri arasında sağanak yağışlar ilimizde etkili oldu. Kızıltepe ve Artuklu ilçeleri başta olmak üzere su baskınları meydana geldi. Gelen ihbarlar üzerine AFAD ekiplerimiz olaylara müdahale etti. Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi olayları 24 saat takip ederek, çalışmaları koordine etti.
[Devamı]
MARDİN DEVLET HASTANESİNDE TAHLİYE TATBİKATI. 07 Mayıs 2018
foto
Müdürlüğümüz koordinasyonunda Mardin Devlet Hastanesinde tahliye ve yangın tatbikatı yapıldı. Tatbikata AFAD, itfaiye, UMKE, 112 ve hastanenin ilgili birimleri katıldı.
[Devamı]
2018 TAMP MASABAŞI TATBİKATI YAPILDI. 30 Nisan 2018
foto
İlmiz Afet Müdahale Planı (TAMP-MARDİN) 2018 Yılı Masabaşı Tatbilatı Yapıldı. 30 Nisan 2018 günü Valilik Toplantı salonunda yapılan tatbikat; Vali Yardımcısı Sayın Mehmet USLU koordinesinde gerçekleşti. Tatbikata ana ve destek çözüm ortakları katıldı.
[Devamı]
Sayfalar: 123456