İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Mardin Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
 
RSS

Tatbikatlar

MARDİN Devlet Hastanesinde KBRN tatbikatı. 02 Temmuz 2018
foto
Mardin Afet Müdahale Planı (TAMP) yıllık eğitimleri kapsamında Mardin Devlet Hastanesinde MARDİN AFAD ekipleri, UMKE, 112 ve İtfaiye ile ortaklaşa KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik, Nükleer) tatbikatı icra etti. Tatbikatta KBRN ile temas eden şahısların kurtarılması ve KBRN bulaşmış yerlerin dekontamisyonu yapıldı.
[Devamı]
Okullardaki Temel Afet Bilinci Eğitimleri Sürüyor 07 Mart 2017
foto
1-7 Mart Deprem Haftası Etkinlikleri kapsamında okullardaki Temel Afet Bilinci Eğitimlerimiz devam etmektedir. İlimiz Artuklu İlçesinde bulunan Fen Lisesinde öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla afet öncesi, sırası ve sonrasında bilgi ve davranış becerilerinin arttırılması amacıyla Temel Afet Bilinci eğitimi verildi.
[Devamı]
Deprem ve Yangın Eğitimi, Tahliye Tatbikatı ve Yangın Tatbikatı 07 Mart 2017
foto
1-7 Mart Deprem Haftası Etkinlikleri kapsamında okullardaki Temel Afet Bilinci Eğitimlerimiz devam etmektedir. İlimiz Artuklu İlçesinde bulunan Final Okullarında afet öncesi, sırası ve sonrasında bilgi ve davranış becerilerinin arttırılması amacıyla Deprem ve Yangın eğitimi verildi. Eğitimin ardından tahliye tatbikatı yapıldı. Tahliye tatbikatı gerçekleştikten sonra ise okul öğretmenleri ve öğrencilerinin katılımı ile yangın tatbikatı gerçekleştirildi.
[Devamı]
Mardin İl Emniyet Müdürlüğünde Yangın Tatbikatı 19 Ocak 2017
foto
Mardin İl Emniyet Müdürlüğü avlusunda MARDİN AFAD tarafından trafik ekiplerine yönelik yapılan tatbikatta yangında ilk müdahalenin önemi anlatıldı. Trafik Denetleme Şube Müdürü Oray ERTUĞRUL’un da katıldığı yangın tatbikatında, AFAD Eğitim Uzmanı Mehmet GARGULİ ilk dakikaların yangının söndürülmesinde önem arz ettiğini söyledi. Yeni başlayan yangına müdahalenin büyük faciaların önüne geçilebileceğini ifade eden GARGULİ “Yeni başlayan yangına etkili bir müdahaleden kısa sürede sonuç alınır. Alevler her tarafı sardıktan sonra yapılan çalışma soğutma olur. Yangın tüpleri açıldıktan ve kullanıldıktan sonra bir daha kullanılmamalıdır. Yeni dolum yapılması gerekir“ dedi.
[Devamı]